Rozpis utkání
Výsledky
Tabulka

Český pohár - čtvrtfinále - Plzeň - 4. 2. 2018

Turnaj v rámci soutěžního ročníku Českého poháru dospělých byl pro naše ženy poslední prověrkou výkonnosti v této části soutěže. Děvčata postupně nastoupila proti soupeřům z Tymákova, Blovic, Ejpovic a sousedních Příchovic. Všechna tato družstva hrají ligu, ať první nebo druhou. Takže žádné lehké soupeřky. Přeštické hráčky se rozehrávaly poněkud pomaleji, hlavně střelba vázla, sehranost obranných, ale i útočných řad, vzhledem k jejich rotaci a zkoušení nových kombinací sestav, byla zpočátku trochu kostrbatá. Ale s přibývajícími minutami působení na hřišti se děvčata sehrávala, střelba, až na výjimky, se stále zlepšovala, obrané řady se doplňovaly, útok se rozehrával ke svým standardům a brankářky podávaly standardně spolehlivý výkon. První zápas s „béčkem“ Tymákova nebyl na rozehrání vůbec jednoduchý, ale zvládli jsme oba poločasy a vyhráli 10:6. Druhé utkání s Blovicemi bylo velice dlouho vyrovnané, nemohli jsme se dlouho prosadit, hlavně střelecky, obrany se v novém složení sehrávaly pomaleji, ale po vyrovnaném poločase holky v druhém zabraly a dovedly utkání spolehlivě k výhře 14:10. Třetí zápas s Ejpovicemi již přeštické hráčky zcela ovládly, rychlé protiútoky, kombinační hra, důsledná obrana a výborný výkon brankařek měly za výsledek jednoznačné vítězství 21:9. V posledním utkání, tzv. finále turnaje, nastoupily proti sobě celky ze sousedství, Přeštice a Příchovice. Oba celky se dobře znají, a proto toto klání bylo víc než jen prestižní. Hráčky obou celků se snažily, bojovaly o každý míč, ale přesto naše hráčky byly pořád o krok před svými soupeřkami, které ubránily a v útoku přehrály. Poločas skončil v náš prospěch 6:3. Druhý poločas začal několika našimi chybami a soupeřky se dokázaly vrátit do utkání a dotáhly naše vedení. Přeštická děvčata však nezpanikařila a zlepšeným výkonem opět soupeřkám ukázaly záda a spolehlivě dovedla utkání do vítězného konce 13:8 a tím pádem celý turnaj ovládla.

Výsledky Přeštic:

Přeštice - Příchovice 13:8 (6:3), - Blovice 14:10 (7:7), - Tymákov 10:6 (5:2), - Ejpovice 21:9 (12:3)

Brankářky:Zadražilová Soňa, Moravcová Adéla
Obrana:Červená Patricie, Kučerová Barbara, Vizingrová Eliška, Vizingrová Kristýna, Tušková Kamila
Útok:Červená Nikola (14 br.), Kačírková Lucie (8), Kalčíková Jitka (18), Šnebergerová Nikola (7), Tušková Nikola (11)
Trenér:Moravec Petr