TOPlist

 

OP dorostenek

Sestava
Rozpis utkání - "A"
Výsledky
Tabulka
Rozpis utkání - "B"

Mistrovství ČR dorostenek - Bakov nad Jizerou - 21. - 23.6.2019

Ve dnech 21.-23.62019 se uskutečnilo Mistrovství ČR dorostenek v Bakově nad Jizerou. Finálového turnaje se zúčastnila vítězná družstva ze všech oblastí: Středočeská oblast - domácí TJ Bakov nad Jizerou, Severočeská oblast – TJ Žatec, Východočeská oblast – TJ Sokol Krčín, Jihomoravská oblast – Draken Brno, Severomoravská oblast - TJ S. Stará Ves nad Ondřejnicí a Západočeská oblast - TJ Přeštice.

Hned v prvním utkání nás čekal docela silný soupeř z Drakenu Brno, s kterým jsme se setkali na Zimní lize dorostenek a utkání s nimi se nám vůbec nepovedlo. Snažili jsme se na něj co nejlépe připravit, abychom především uhlídali jejich nejlepší střelkyni. V utkání padlo docela dost branek, ale nakonec jsme zvítězili 30:22. Odpoledne nás čekal další silný soupeř z Krčína, který ve svých řadách má velmi kvalitní střelkyni, kterou bylo třeba nepustit ke střelbě. V tomto utkání děvčata do toho šlápla hned od začátku a po poločase 19:6 jsme zvítězili vysoko 35:15. V dalším utkání nás čekalo družstvo ze Staré Vsi, které ale nepatřilo mezi ty silnější a výsledek skončil 30:13. Odpoledne nás čekalo nejtěžší utkání celého turnaje, jelikož jsme měli hrát utkání s domácím týmem, který také ještě neztratil ani bod a hrál velmi pěknou házenou. Fanoušci obou týmů se rozdělili po všech stranách hřiště a utvořili skvělou atmosféru. Utkání bylo ihned od začátku nervózní, vyhecované a velmi vyrovnané. Hráčky obou týmů hrály jak o život a nechala tam úplně všechny své síly. Nakonec zápas skončil asi zaslouženou remízou, i když jsme mohli ještě v posledních vteřinách vstřelit vítězný gól, ale nestalo se tak. Před posledním dnem jsme my a Bakov měli shodný počet bodů, ale výrazně lepší skóre, tedy Bakov by musel Krčín porazit o 27 branek. V neděli jsme ještě hráli poslední utkání ze Žatcem, které nemělo být těžké, ale děvčatům hra moc nešla a nakonec jsme byli rádi, že jsme zvítězili 21:15. Poslední utkání turnaje bylo rozhodující Bakov - Krčín, kdy oběma družstvům šlo o medaile, v případě výhry Bakova o 27 branek o zlato a v případě jakékoliv výhry Krčína nad Bakovem, Krčín by získal stříbrné medaile. Nakonec velmi hezké utkání skončilo těsnou výhrou Bakova 21:20. Tímto výsledkem bylo zcela jasné, že se nám podařilo obhájit mistrovský titul.

Tabulka Mistrovství ČR:
1. TJ Přeštice
2. Sokol Bakov n.J.
3. Sokol Krčín
4. Draken Brno
5. TJ Žatec
6. TJ Stará Ves n.O.

Kompletní výsledky a tabulka turnaje zde.

Sestava TJ Přeštice:
Brankářky:Nicola Lenková, Michaela Jelínková
Obrana:Šárka Kalčíková, Veronika Dobrá, Kamila Tušková, Martina Havlíčková, Veronika Routová
Útok:Adéla Schejbalová (33 br.), Michaela Trávová (31), Klára Ausbergerová (16), Barbora Schejbalová (13), Karolína Bezděková (10), Helena Voráčková (18), Nela Krsová (11 )
Trenérky:m.n.h. Romana Jabbourová a m.n.h. Zdeňka Kriegerová

Hodnocení trenérkou m.n.h. Romanou Jabbourovou:

"Kdybych měla zhodnotit výkon celého týmu:

Brankářky: Niky Lenková podala po celou dobu turnaje standartní výkon a v těch vyhrocených momentech nás vždycky podržela. Míša Jelínků, kterou jsme si půjčili ze starších žaček, se mezi staršími vůbec neztratila, jakmile šla na hřiště zachytala výborně a soupeřky potrápila.

Obrana: Šárka Kalčíková, Verča Dobrá a Kamča Tušková – stálá trojice, která celý turnaj hrála výborně, skvěle se doplňovala a celé družstvo se na ni mohlo spolehnout. Přestože jsem tady vychválila první tři hráčky, tak je třeba uvést, že Martina Havlíčková a Verča Routová (ještě starší žačka), i když nedostaly takovou příležitost, tak i přesto v utkáních, v kterých hrály, předvedly výborný výkon a určitě se neztratí mezi staršími hráčkami. Ještě musím v souvislosti s obrannou hrou pochválit Helču Voráčkovou, která v prvních dvou utkáních zaskočila na postu beka a zahrála opravdu výborně.

Útok: V útoku jsme se opíraly především o zkušenou dvojici Míša Trávová a Adél Schejbalová, která odehrála ve vysokém tempu podstatnou část všech utkání. Míša byla zaslouženě vyhlášená nejlepší útočnicí turnaje. Velmi zdárně je doplňovaly dorostenky Bára Schejbalová a Kája Bezděková a starší žačky Helča Voráčková a Nela Krsová. Kromě utkání s Bakovem, kde byla všechna děvčata velice nervózní a bála se střílet, tak v ostatních utkáních předváděla krásné akce. Hrála systémy, rychlé protiútoky, signály při rozehrávkách, bylo hezké se na ně koukat. Nesmím zapomenout na Kláru Ausbergerovou, která ač byla měsíc po operaci kolene, tak s námi jela a odehrála dvě utkání, než už to dále s kolenem nešlo, ale musím říct, že obě utkání odehrála ve vysokém tempu a během nich nastřílela 16 branek, je vidět, že házenou hrát nezapomněla a že to v ní stále je. Budu doufat, že se podaří se ještě Klárce vše vyléčit a znovu hrát.

Samozřejmě nesmím také zapomenout na Zdeňku Kriegerovou, která již neodmyslitelně patří ke družstvu a tvoří zázemí pro nás všechny, velmi jí děkuju a doufám, že budeme pokračovat v další sezoně.

No a nakonec nemůžu zapomenout na všechny fanoušky, kteří nás přijeli do Bakova podpořit a udělali nám bezvadnou atmosféru, tedy jako každý rok, ale rok od roku je tato podpora lepší a lepší. Moc všem děkujeme, že jste tu pro nás a že nám držíte palce." "

 

pro Vás připravuje:

- miniseriál o národní házené
- živé vstupy ze zápasů
- ohlasy po utkáních

Jan Markup
redaktor zpravodajství

Copyright 2019 [TJ Přeštice]