Anketa Nejúspěšnější sportovec roku 2019 …

V nominacích již tradiční ankety Nejúspěšnější sportovec roku 2019 okresu Plzeň-jih opět nechybí zástupci našeho oddílu. O výsledcích v jednotlivých kategoriích rozhodne odborná porota složená ze zástupců pořadatelů a partnerů akce, jejíž slavnostní vyhlášení se uskuteční 12. března 2020 od 18:00 v dobřanském Káčku.

Všichni příznivci však mohou pro své oblíbence hlasovat o Cenu fanoušků přímo na internetových stránkách akce Nejúspěšnější sportovec roku 2019.

Z našeho oddílu byli v jednotlivých kategoriích nominováni:

starší žačky Adružstvo (žactvo)
dorostenky Adružstvo (dorost)
muži Adružstvo (dospělí)
Soňa Zadražilovájednotlivci (dospělí)
Pavlína Stehlíkovátrenérka roku
Stanislav Zadražilrozhodčí roku

Hlasování bude ukončeno 5. března, tak neváhejte a podpořte naše sportovce !!!

Zástupci přeštické házené obdrželi Čestné tituly Svazu národní házené

V sobotu 4. ledna 2020 byly na Slavnostním večeru v sále Kulturního a komunitního centra v Přešticích předány zástupcům přeštických házenkářů čestné tituly Svazu národní házené. Z rukou hostů večera – starosty města Přeštice Mgr. Karla Naxery, předsedy ZOSK SNH Ivo Tomana a zasloužilého mistra sportu Františka Boudy – postupně převzali svá ocenění za svoje zásluhy vybraní členové našeho oddílu.

Podrobnosti „Zástupci přeštické házené obdrželi Čestné tituly Svazu národní házené“

Memoriály Milana Brabence a Ivana Moravce zahájily házenkářský rok 2020

Ve dnech 4. a 5. ledna 2020 uspořádal přeštický oddíl národní házené ve sportovní hale ve Šťáhlavech dvoudenní halové turnaje – 36. ročník Memoriálu Milana Brabence (turnaj mužů) a 27. ročník Memoriálu Ivana Moravce (turnaj žen). Oba turnaje byly obsazeny velmi kvalitními celky – v kategorii mužů se postupně utkala družstva Přeštic, Tymákova, Opatovic a Dobrušky a v kategorii žen to byla družstva Přeštic, Tymákova, Krčína a Dobrušky.

Podrobnosti „Memoriály Milana Brabence a Ivana Moravce zahájily házenkářský rok 2020“

V Přešticích se udělovaly tituly „Mistr národní házené“

Součástí prvoligového derby národních házenkářů, domácích Přeštic a soupeře z blízkých Příchovic, byla malá slavnost. Tři vítězství a zlaté medaile v I. lize, několikanásobná reprezentace v dresu Čech a další úspěchy byly oceněny udělením titulu „mistr národní házené„. Postupně jej z rukou členky VV SNH m.n.h. Romany Jabbourové převzal z domácího celku Kamil Šelep, Matěj Gruzska a Tomáš Chmelík. Dále pak Ondřej Hošťálek, nyní již v dresu příchovického soupeře, který předchozí roky v Přešticích hostoval.

Podrobnosti „V Přešticích se udělovaly tituly „Mistr národní házené““

Muži uspěli i na přípravném turnaji v Opatovicích

Dalšího přípravného turnaje – tentokrát v Opatovicích nad Labem – se zúčastnilo Áčko mužů. Na velmi kvalitně obsazeném 37. ročníku Memoriálu Jaroslava Dostála a Karla Dvořáka naši muži získali 4 vítězství a 1 remízu
s domácím celkem a stali se tak vítězi tohoto turnaje. Individuální ocenění za nejlepšího obránce turnaje navíc získal náš Tomáš Hajžman.

Podrobnosti „Muži uspěli i na přípravném turnaji v Opatovicích“

Muži i ženy zahájili herní přípravu v Dobrušce

Herní přípravu zahájila naše ligová družstva na 32. ročníku Memoriálu Miloše Linharta. Turnaj byl velmi kvalitně obsazen. Muži se postupně střetli s celky TJ Sokol Opatovice, Sokol Dobruška a Sokol Krčín. Ženám pak byly za soupeřky hráčky Sokola Dobruška, Sokola Tymákov a TJ Pustějov. O něco lépe se dařilo mužům, když turnaj ovládli beze ztráty kytičky. Ženy pak po porážce s Tymákovem braly druhé místo.

Podrobnosti „Muži i ženy zahájili herní přípravu v Dobrušce“