TOPlist

 

Pravidla NH

Výstroj hráčů

a) Celé družstvo musí být jednotně sportovně oblečeno ve stejně barevných dresech a stejně barevných trenýrkách. Jen brankáři musí mít dres barevně odlišný od hráčů v poli. Všichni hráči včetně brankářů musí mít na zádech dresu číslo v barvě odlišné od barvy dresu. Číslice musí být vysoké nejméně 100 mm a šířka jejich čar musí být nejméně 20 mm. Hráč, jehož dres není opatřen číslem, nesmí být ke hře připuštěn. Hráči si nesmějí po zapsání čísel dresů a jmen do zápisu čísla dresů nebo dresy měnit. Kapitán musí být označen rukávovou páskou o šíři 50 mm s písmenem "K" nebo slovním označením "kapitán" na levé peži výrazně odlišné barvy od pásek záložníků. Záložníci musí být"označeni nejméně 50 mm širokými páskami na obou rukávech. Barva pásek musí být kontrastní s barvou rukávů. Pásky musí být vždy na pažích. Mají-li obě družstva dresy stejné barvy, domácí družstvo má právo volby barvy dresů, ale pouze v případě, že barva dresů je uvedena v přihlášce do soutěže. Zveřejnění je povinností příslušného řídicího orgánu SNH.

b) Je zakázáno nosit při hře náramky, řetízky, jehlice a jiné předměty (prsteny, náušnice, viditelný piercing je možno přelepit náplastí), jimiž lze snadno zranit ostatní účastníky hry. Hráči nesmějí nosit při hře čepice, síťky na vlasy, barety. Brankáři mohou používat proti oslnění čepici, nebo jiný vhodně stínící prostředek. Je povoleno nošení čelenek a zápěstních potítek z elastických materiálů. Brankářům je povoleno nošení čistých a vhodných tepláků (kalhot). Brankáři u mužských složek musí být vystrojeni ochranným suspenzorem s výztuží.

c) U mládeže je zakázáno při hře žvýkat žvýkačky.

d) Všichni hráči musí mít na nohou sportovní obuv vhodnou pro druh povrchu hřiště, na kterém se utkání hraje, nebo obuv předepsanou pořadatelem utkání pro příslušný povrch hřiště (viz SŘ, čl. 36 až 38). Při utkání na přírodním povrchu mohou hráči nastoupit v kopačkách opatřených na podrážkách kolíky (umělá hmota, kov), běžně prodávaných. Výška kolíků je povolena max. 13 mm.

e) Úpravu výstroje a označení mohou hráči provádět zásadně mimo hřiště, na vlastní střídačce.

f) Je zakázáno používání přípravků na mazání prstů.

 

pro Vás připravuje:

- miniseriál o národní házené
- živé vstupy ze zápasů
- ohlasy po utkáních

Jan Markup
redaktor zpravodajství

Copyright 2019 [TJ Přeštice]