TOPlist

 

Turnaje

V této sekci si můžete prohlédnout turnaje, které náš oddíl každoročně pořádá na počest významným osobnostem našeho oddílu.

Memoriál Jaroslava Fořta
Pan Jaroslav Fořt se velkou měrou zasloužil o to, že se v Přešticích začala hrát házená. V letech 1945-1963 vykonával pan Jaroslav Fořt funkci předsedy oddílu české házené a současně zastával funkci jednatele v letech 1957-1972. Byl rovněž hlavním organizátorem a propagátorem sportovních her mládeže a na tyto turnaje v rámci školy dnes všichni házenkáři, kteří na to pamatují, vzpomínají v dobrém. Pan Jaroslav Fořt pracoval rovněž v okresních, krajských i ústředních tělovýchovných orgánech a orgánech české házené. Pracoval taktéž dlouhá léta ve výboru TJ Přeštice a stal se čestným členem Tělovýchovné jednoty Přeštice. Za svoji dlouholetou, aktivní, činnost v tělovýchovném hnutí byl Pan Jaroslav Fořt vyznamenán v roce 1975 I. stupněm a zlatou medailí "Za zásluhy a rozvoj československé tělovýchovy a sportu". Škoda, že se pan Jaroslav Fořt nedožil slavnostních okamžiků, kdy jeho oblíbený a milováný sport česká, a nyní národní házená, slavila 100 let od svého založení. Ještě jednou škoda.....

Memoriál je každoročně pořádán pro různé kategorie mládeže.

Memoriál Milana Brabence
Již od roku 1983 si házenkářským turnajem mužů připomínáme památku tragicky zesnulého, vynikajícího mladého přeštického házenkáře, v té době již trojnásobného reprezentanta družstva Čech, sportovce tělem i duší, ale především upřímného člověka a výborného kamaráda, Milana Brabence. Jeho mladistvý optimismus, vůle něco dokázat a oddanost partě by mohla být mnohým současným mladým lidem velkým příkladem. Čest jeho památce.

Memoriál je každoročně pořádán pro družstva mužů.

Memoriál Ivana Moravce
V sobotu 27. března 1993 náhle zemřel bývalý dlouholetý předseda oddílu národní házené TJ Přeštice Ivan Moravec. Svému milovanému sportu věnoval veškerý svůj volný čas. V oddíle trénoval s úspěchem ženské složky. Byl trenérem druholigových žen v 70. letech a v roce 1982 se velikým dílem přičinil o historický úspěch města a oddílu národní házené, když s družstvem žen postoupil do první ligy. Byl rovněž vynikajícím rozhodčím 1. třídy a odpískal bezpočet utkání nejvyšších soutěží národní házené. Pracoval také ve Svazu národní házené Praha a byl členem výboru TJ Přeštice. Za svoji příkladnou a obětavou práci byl několikrát vyznamenán různými oceněními. Celý svůj život tedy spojoval se svým oblíbeným sportem a v době, kdy byl aktivním hráčem, patřil k oporám útočných řad. Ještě v roce 1992 trénoval nejmladší žáky našeho oddílu a předával jim své bohaté zkušenosti. Jeho odchodem ztratil náš sport a náš oddíl jednoho z obětavých pracovníků. Čest jeho památce.

Memoriál je každoročně pořádán pro družstva žen.

 

pro Vás připravuje:

- miniseriál o národní házené
- živé vstupy ze zápasů
- ohlasy po utkáních

Jan Markup
redaktor zpravodajství

Copyright 2019 [TJ Přeštice]