Den: 18. 3. 2023

Finále ČP – ženy

Finále Českého poháru v Pustějově 18.-.19.3.

Sokol Dobruška  – TJ Přeštice        24:23 (12 : 9)      Beran M., Sýkora T.

TJ Přeštice – Sokol Krčín                 18:20 (8 : 9)        Jáneš L., Fišer F.

TJ Přeštice – Sokol Tymákov        18:16 (11 : 8)      Gorpiel L., Kratochvíl M.

PořadíDružstvoZV-R-PSkóreBody
1.Sokol Krčín32 – 0 – 156:624
2.Sokol Tymákov31 – 1 – 162:533
3.Sokol Dobruška31 – 1 – 162:643
4.TJ Přeštice31 – 0 – 259:602

Nejlepší brankářka turnaje – Petlánová Jitka

Nejlepší střelkyně turnaje – Kalčíková Jitka, Slavíková Lucie a Karolína Řehořová (Sokol Tymákov) 24 branek

V sobotu jsme první zápas hráli s Dobruškou, zápas to byl velmi vyrovnaný čemuž odpovídá i výsledek. V druhém poločase jsme pomalu dotahovali a sahali po remíze. Chyběl nám trochu klid v zakončení a proto jsme o gól prohráli. Druhý zápas s Krčínem jsme začali dobře a rychle vedli 2:0, ale od té doby jsme tahali za kratší konec, v útoku se nám nedařilo střelecky a obrana nás bohužel taky nepodržela. V tomto špatném rozpoložení jsme i zápas dokončili a zaslouženě prohráli.

V neděli nás čekal tradiční rival z Tymákova. My už jsme naše umístění na 4.příčce zvrátit nemohli, ale Tymákovu šlo a vítězství v turnaji. Naše holky od začátku předváděly týmový a zodpovědný výkon a po sobotní smolné porážce s Dobruškou a špatném výkonu s Krčínem jsme si zaslouženě dokráčeli pro vítězství a odsoudili Tymákov k druhému místu.

 

Sestava:

Brankářky – Lenková Nicola, Petlánová Jitka

Obránkyně – Brunátová Andrea, Dobrá Veronika, Tušková Kamila, Červená Patricie, Voráčková Helena

Útočnice – Kalčíková Jitka, Slavíková Lucie, Trávová Michaela, Voláková Veronika, Voráčková Simona

Zimní halový pohár mladších přípravek

Zimní halový pohár mladší přípravky v Ejpovicích

 V sobotu 18. 3. 2023 se konal ZHP mladší přípravky v Ejpovicích. Zúčastnilo se ho 6 celků – Přeštice A, Přeštice B, Plzeň Újezd, Plzeň Litice, Nezvěstice a Litohlavy. Hrálo se systémem každý s každým 1×15 min.

  Sestava Přeštic A chlapci:

Smejkal Petr – Podhorný Marek , Mráz Tomáš, Kasl Matyáš, Smejkal Matěj , Vilímek Adam – trenéři m.n.h. Zadražil Stanislav, Kamenová Martina

Výsledky TJ Přeštice A:

Plzeň Újezd 13:5, – Litice 5:8, – Přeštice B 8:3, – Nezvěstice 9:10, – Litohlavy 7:8

Sestava Přeštic B – dívky:

Tereza Ženíšková , Amálie Duchková , Vanesa Pluhařová , Alice Kalčíková , Rose Flachsová, Luisa Rovná

Výsledky TJ Přeštice B:

– Plzeň Újezd 5:5, – Nezvěstice 2:14, – Litice 1:5, – Litohlavy 7:14, – Přeštice A 3:8

Pořadí turnaje:

  1. TJ Plzeň Litice 10 bodů
  2. Sokol Nezvěstice 8 b.
  3. TJ Litohlavy 6 b.
  4. TJ Přeštice A 4 b. (42:33)
  5. TJ Přeštice B 1 b.
  6. TJ Plzeň Újezd 1 b. 

 

Hodnocení družstva chlapců trenérem S. Zadražilem:Na turnaji jsme poprvé hráli bez pomoci děvčat. Na turnaji dostali větší herní prostor i ti nejmenší Maty, Tomáš, Adámek a Matěj. Adámek a Matěj se prosadili i střelecky. V útočné fázi ještě chybí síla a dravost, ale to postupem času přijde. V bráně střídal lepší okamžiky se slabšími Petr. Střelbu obstarával hlavně Mája, který oslavil osmé narozeniny. Škoda vyrovnaných utkání, ve kterých jsme prohráli po boji o 1 gól. Hlavně utkání s Litohlavy bylo smolné. Vedli jsme 4:0 a technickými chybami v závěru utkání jsme body ztratili. V zápase s pozdějším vítězem a neporaženými Liticemi se držel vyrovnaný stav 5:5 a o lepší výsledek se přišlo v samotném závěru, kdy únava padla na oporu družstva Máju. Naše družstvo patřilo určitě k nejmladším. 3 chlapci jsou v předškolním věku a 1 v 1.třídě. Někteří soupeři vzbuzovali respekt postavami, hlavně Litice a Nezvěstice. Musím ale kluky pochválit, že se toho nezalekli a byli rovnocennými soupeři.“

Hodnocení družstva dívek trenérkou Míšou Chocovou: ,,V sobotu si mladší přípravka děvčat zahrála poslední zimní halový turnaj, kde se umístila na krásném 5.místě ze 6 družstev. Po dlouhé zimě, kdy jsme se na tréninkách nesešly vždy všechny z důvodu nemocí, bylo náročnější se opět sehrát. Ale i přesto holky podaly skvělý výkon a to hlavně při posledním zápase s Litohlavy, kdy už docházely síly. Tak i přesto děvčata hrála krásnou házenou. A i když zápas neskončil výhrou, měly jsme z nich radost.”