Mistrovství ČR – starší žačky 2020

Podrobnosti

DatumČasSoutěžSezóna
7. 9. 202012:12OP starších žaček2019/2020

V termínu 4. – 6. září se starší žačky zúčastnily Mistrovství ČR pro rok 2020.

Za účasti dalších vítězek oblastních přeborů – družstev SK Studénka (SM), TJ Sokol Vracov (JM), TJ Stará Huť (StČ), KNH Litvínov (SČ) a Sokol Dobruška (VČ) dokázala naše děvčata bez porážky zvítězit a stala se tak Mistryněmi České republiky !!!

Sestava TJ Přeštice:

B: Lenka Sýkorová

O: Olga Strejcová, Karolína Johnová, Kateřina Havlíčková, Petra Hronová, Adéla Novotná, Wendy Burlová

Ú: Adéla Buberlová (52 b.), Kateřina Kováříková (26 b.), Michaela Živná (18 b.), Stela Peklová (9 b.) Petra Kováříková (4 b.), Elen Vrbová (1 b.)

T: Petr Živný, Jan Zbořil, Karel Tušek, Václava Živná

Výsledky našeho družstva:

TJ Přeštice – Vracov 15:11, – Dobruška 22:19, – Stará Huť 23:14, – Studénka 25:9, – Litvínov 26:11

Tabulka:

  1. TJ Přeštice
  2.  TJ Sokol Vracov
  3. Sokol Dobruška
  4. TJ Stará Huť
  5. SK Studénka
  6. KNH Litvínov

Nejlepší hráčky turnaje:

3. nejlepší brankářka – Lenka Sýkorová (TJ Přeštice)

Nejlepší obránkyně – Olga Strejcová (TJ Přeštice)

3. nejlepší obránkyně – Kateřina Havlíčková (TJ Přeštice)

Nejlepší útočnice – Adéla Buberlová (TJ Přeštice)

Nejlepší střelkyně – Adéla Buberlová (TJ Přeštice) – 52 branek

Hodnocení turnaje trenérem Karlem Tuškem:

„O minulém víkendu základ této sestavy byl stěžením kamenem družstva, které vyhrálo republikový pohár dorostenek. Nezasvěcený příznivec by tedy předpokládal jasné vítězství i na této, o věkovou kategorii nižší akci. Ač starší žákyně, sportovní úroveň však byla velmi dobrá a minimálně 3 družstva byla pro náš celek velmi dobrými soupeři. Naše děvčata chválím za to, že ke každému utkání přistoupila s pokorou a úctou k soupeři a ač v závěru již docházely fyzické síly a zejména i psychika měla v době, kdy se nedařilo, na družstvo negativní dopad, děvčata se v obou posledních utkáních dokázala vzchopit a nepříznivý vývoj otočit. Velká zkušenost do budoucna. Nemá cenu někoho obzvlášť vyzdvihovat. Ta hrála více, ta méně. Někomu se dařilo, jiný prožíval horší chvilky. Celkově to však byl jeden opravdu kompaktní celek, který se vzájemně hlasitě povzbuzoval a dával velkou podporu těm na hřišti. Samozřejmě vynikající parta byla i mimo hřiště, neboť i přes vzdálenost 250 km za námi přijela fandit děvčata s budoucího dorosteneckého družstva a vytvořil se tak početný kolektiv plný uštěpačných poznámek, smíchu, zpěvu a dobré nálady. Díky za podporu početnému, více jak dvacetičlennému fan týmu rodičů, v němž se brzy vyprofilovali jedinci, schopni věnovat vtipnost, hlas i své ego ve prospěch celkového úspěchu. Díky za milé přijetí při příjezdu na hřišti v Přešticích.

Takže závěrem – velice zdařilá akce pro všechny zúčastněné. Jen si přát, aby tohle společenství, hráčky i přátelé okolo tohoto kolektivu zůstali pohromadě ještě dlouho. Za nás, trenéry, všem velikánský dík.“

Místo zápasu

Dobruška
Opočenská 585, 518 01 Dobruška, Česko