Pohár ČR – mladší žačky 2020

Podrobnosti

Datum Čas League Sezóna
30. 8. 2020 8:00 OP mladších žaček 2019/2020

Poslední srpnový víkend se naše mladší žačky díky umístění na 2. příčce v oblasti zúčastnily Poháru ČR v Krčíně. Našemu družstvu se nakonec podařilo obsadit krásné 3. místo

Sestava TJ Přeštice:

B: Morgenšteinová Michaela, Otýsová Edita

O: Beštová Alexandra, Lecjaksová Veronika, Nechutná Eliška, Rymusová Aneta, Sýkorová Klára, Taliánová Tereza

Ú: Slámečková Gabriela (22 br.), Kriegerová Denisa (25 br.), Holcová Nela (6 br.), Knopfová Aneta (1 br.), Brožová Klára (2 br.), Králová Laura (5 br.), Živná Nikola (2 br.)

T: Stehlíková Pavlína, Slámečková Renata, Dražková Václava

Výsledky našeho družstva:

TJ Přeštice – Olbramovice 13:8, – Krčín 14:5, – Most 18:8, – Chropyně 14:16, – Tymákov 4:6

Tabulka:

  1. TJ Chropyně
  2. Sokol Tymákov
  3. TJ Přeštice
  4. Sokol Krčín
  5. TJ Sokol Olbramovice
  6. Baník Most NH

Hodnocení turnaje trenérkou Pavlínou Stehlíkovou:

Pohár ČR byl pro dobrou polovinu děvčata vrcholem nejen sezóny, která v červnu a o prázdninách probíhala pouze formou tréninků a pár cvičných utkání, ale i jejich působení v kategorii mladších žaček. Takže jsme doufaly, že se nám podaří veškerou odvedenou práci předvést v plném světle.

Na začátek turnaje nám los přidělil „lehčí soupeře“. Bez problémů jsme si poradili s družstvy Olbramovic, Krčína i Mostu. Super bylo, že v těchto zápasech, si zahrála úplně všechna děvčata a obzvlášť super bylo, že i ty mladší nebo méně zkušenější dokázala nahradit své zkušenější kolegyně plnohodnotně. Výkon celého družstva tak vypadal velmi kompaktně.

Čtvrté utkání, které nás čekalo v podvečer v sobotu, tak již bylo zápasem o zlaté medaile s družstvem Chropyně, které stejně jako mi bylo bez ztráty bodu. V tomto utkání jsme se prvně vyrovnávaly se situací, kdy jsme musely na soupeře dotahovat. Největší problém dělal naším zadním řadám útok s levorukou útočnicí. Nicméně děvčata bojovala ze všech sil a ke konci zápasu začala náskok soupeře stahovat. Bohužel nám ale již nezbýval čas a tak se skóre zastavilo na rozdílu 2 prohraných branek.

V neděli nás tedy pak čekalo utkání o 2. a 3. místo s naším západočeským soupeřem Tymákovem, kde jsme dobře věděly, do čeho jdeme. Pod tíhou nervozity jsme do zápasu vstoupily sice s dobrým herním výkonem, ale špatnou střelbou. Soupeři jsme dokázaly v prvním poločase dát pouze 1 branku, ale obdržely jsme jich 6. Děvčata se však nenechala zlomit, dokázala se psychicky zvednout a do druhého poločasu nastoupila se zdviženými hlavami. Výbornou hru předvedla celá obrana, ve složení Beštová Saša, Nechutná Eliška a Lecjaksová Veronika, které odehrály zápas bez střídání a s výborným výkonem brankářky Otýsové Edity celý druhý poločas družstvu Tymákova nedovolila vsítit jedinou branku. I když nás i nadále trápila špatná střelba, děvčata bojovala jako lvice. Přestože jsme  v útoku neměly problém soupeřovu obranu přehrát, bohužel se nám podařilo dát již jen 3 branky, které na otočení výsledku nestačily. 

Turnaj se tak pro nás stal v závěru hořkým, tím že jsme sahaly na první dvě přední místa a nakonec na nás zbyl až bronz. Ale i tak byly tyto medaile pro nás velmi cenné a mi byly na děvčata opravdu hrdé, protože víme, že na hřišti nechala všechny své síly a náš oddíl reprezentovala se ctí.

Některým děvčatům se podařilo umístit i na předních příčkách v individuálních oceněních:

   – 2. nejlepší brankářka turnaje Morgenšteinová Michaela

   – 2. nejlepší obránkyně turnaje Nechutná Eliška

   – 3. nejlepší útočnice turnaje Kriegerová Denisa

   – nejužitečnější hráčkou družstva byla vybrána brankářka Morgenšteinová Michaela“

Fotografie z akce:

Místo zápasu

Krčín