TJ Sokol Vracov — TJ Přeštice „A“

TJ Sokol Vracov — Sokol Tymákov

TJ Sokol Vracov — Sokol Dobruška

TJ Sokol Vracov — TJ Sokol Bakov nad Jizerou

TJ Sokol Vracov — HK Hlinsko

TJ Sokol Vracov — Sokol Blovice

TJ Sokol Vracov — TJ Sokol Ejpovice

Mistrovství ČR – dorostenky 2022 – Vracov

Mistrovství ČR dorostenek – Vracov 17. – 19.6. 2022

Prvenstvím v sezóně 2021-2022, v oblastní soutěži dorostenek západočeského kraje, získala děvčata našeho oddílu právo účasti v nadstavbové soutěži – MISTROVSTVÍ ČR 2022, které se konalo o uplynulém víkendu za účasti vítězů všech šesti oblastí celé republiky.

Tři dny za úmorných veder, ale v perfektně připraveném areálu Sokola Vracov děvčata doslova bojovala o to být ze všech šesti zúčastněných družstev nejlepší.

Jak šla jednotlivá utkání:

TJ Přeštice : TJ Sokol Stará Huť (střední Čechy)     26:16  – utkání bylo vyrovnanější, než byl celkový výsledek a děvčata z Huti jsou velkým příslibem do budoucna

TJ Přeštice : TJ Žatec  (severočeská oblast)        27:12 – snaživá děvčata, ale postupem času,   jak skóre narůstalo, se vytvořil prostor pro všechny hráčky z lavičky, takže lze říci klidné vítězství

TJ Přeštice : TJ Sokol Vracov (jižní Morava)           13:13 – utkání soupeřů, jež pomýšlely hodně vysoko. Vracovská děvčata se prezentovala důraznou obranou a rychlým útokem, na což jsme téměř 40 minut hry nedokázali reagovat. Přesto jsme nerezignovali a až hrozivý náskok (12:5) postupně stahovali do závěrečné remízy. Škoda několika neproměněných střel v závěru utkání. I tak jsme byli za nerozhodný výsledek velice rádi. Bylo jasné, že o vítězi rozhodne celkové skóre a jednotlivá utkání těchto družstev se změní na brankové dostihy.

TJ Přeštice : TJ Sokol  Stará Ves (severní Morava) 33:18 – soupeř neměl co ztratit, hrál uvolněně a střelecky se mu dařilo. My jsme branek dali poměrně dost, ale dost jsme jich bohužel dostali

TJ Přeštice : TJ Sokol Dobruška (východní Čechy)  33:10 – děvčata z Dobrušky již před tímto utkáním měla jisté třetí místo a tak hrála, na rozdíl od nás, bez nervozity. My jsme se uklidnili až v závěru prvního poločasu. V tom druhém jsme však dominovali a vytvořili na sebejisté družstvo Vracova celkovým jedenácti brankovým aktivem slušný psychický tlak.

Ten byl v posledním utkání celého mistrovství Dobruška : Stará Huť, společně s velmi dobrou hrou Staré Huti, zlomovým momentem. Děvčata Vracova toto neustála, takže skóre i přes vracovské vítězství nestačilo a v našem táboře vypukla nelíčená radost. Nutno přiznat, že mistrovský titul byl šťastný, ale v pohledu celkové akce zasloužený.

 Rozhodčí: pánové Lukáš Zimerman, Michal Barabáš, Lukáš Jáneš a Josef Váca.

 Sestava družstva:

B: Lenka Sýkorová, Edita Otýsová

O: Olga Strejcová, Adéla Novotná, Markéta Taflíková, Petra Hronová, Kateřina Havlíčková, Wendy Burlová

Ú: Michaela Živná 32 Kateřina Kováříková 40, Adéla Buberlová 51, Stela Peklová 6, Nela Krsová 3, M.Chocová

T: Petr Živný, Karel Tušek

 Veliký dík pořadatelům. Za perfektní přípravu, organizaci, nápadité slavnostní zahájení i úžasnou fanouškovskou základnu. Závěr celé akce se nesl tak trochu ve zklamání. Ono totiž vše, až do posledního utkání spělo k zisku mistrovského titulu pro domácí. Bohužel, takový je sport. Pokud se bere vážně, musí se bojovat až do samého závěru a dokud je třeba jen malá naděje, je nutné za ní jít. O tom se naše děvčata na vlastní kůži přesvědčila a jsou zase o jednu velkou zkušenost bohatší.

Hodnocení trenérů:

„Dopadne-li vše dobře, je hodnocení vždy kladné. Děvčata tvořila kompaktní, bezproblémovou partu. Škoda, že se některá utkání změnila v brankové dostihy. Proto se ne vždy všechna děvčata zapojila do hry, ale moc se nám líbilo, jak střídačka žila a podporovala ty, co doslova dřeli na hřišti. Velké poděkování panu Miloslavu Peklovi, který družstvu zajišťoval dopravu a samozřejmě maximální poděkování celému fans týmu, který ač nebyl v plné síle, za družstvem téměř přes celou republiku přijel, s družstvem žil a jeho podpora byla v některých chvílích velmi potřebná a v závěru až dojemná.    Nyní je potřeba si odpočinout, vyléčit šrámy (a že jich není málo) a užít si měsíc prázdnin. Pak si však musíme sednout, rozebrat co ve Vracově drhlo a jít tvrdě za odstraněním. Kolektiv zůstává z velké části pohromadě, takže je šance na další nějaký úspěch i příští rok.“    

Celková tabulka:

  1. TJ Přeštice 
  2. TJ Sokol Vracov 
  3. TJ Sokol Dobruška 
  4. TJ Sokol Stará Huť 
  5. TJ Žatec 
  6. TJ Sokol Stará Ves 

 

Individuální hodnocení:

Mezi třemi nejlepšími brankařkami se umístila Edita Otýsová.

Mezi třemi nejlepšími obránkyněmi se umístila Adéla Novotná.

Nejlepší útočnicí mistrovství byla vyhodnocena Kateřina Kováříková.

Nejlepší střelkyně mistrovství  se stala Adéla Buberlová (51 branek).

Nejužitečnější hráčkou družstva byla vybrána Michaela Živná.

Je pravda, že se nemá v kolektivu někdo příliš vyzdvihovat. Všechny hráčky jsou si rovni a záleží na trenérech, jak svými rozhodnutími do jednotlivých utkání vstoupí. Chytne-li se základní sestava hned zpočátku, je vše dobré. Když nikoliv, je na střídajících, aby základ plnohodnotně nahradili. Pokud se to povede, je v tom největší síla družstva. Jsme rádi, že u nás to tak funguje. Proto velké poděkování naprosto všem hráčkám. Těm zkušenějším i těm nejmladším, které se na této akci určitě neztratili. Přejme si, aby tato soudržnost a skvělá atmosféra mezi děvčaty vydržela co nejdéle a to nejen při vrcholných akcích, ale i v „obyčejné“ a určitě náročné přípravě.